zdravakuze.cz

Léčba otoků a lymfodrenáže


Diagnostika a léčba otoků vzniklých z různých příčin (vrozené, po operacích, po odstranění nádorů, při žilní nedostatečnosti... ).

Léčba otoků

Lymfodrenáže ze zdravotních důvodů


Zahrnují otoky horních končetin po operacích nádorů prsu, otoky dolních končetin vzniklé po operacích v dutině břišní, gynekologických zákrocích, operacích by-passu, ortopedických operacích, otoky vzniklé následkem úrazů , venolymfatické otoky při chronické žilní nedostatečnosti , vrozené lymfatické otoky nebo geneticky podmíněné lymfatické otoky projevující se v průběhu života. Zejména v těchto případech poskytujeme našim pacientům komplexní fyzikální terapii sestávající z přístrojových a ručních lymfodrenáží, kompresivní terapie bandážemi a kompresními pomůckami (punčochy, návleky) včetně podpůrné léčby lymfoprotektivními preparáty. Veškerá péče z výše uvedených zdravotních důvodů je hrazena ze zdravotního pojištění.


Lymfodrenáže z kosmetických a relaxačních důvodů


Jsou určeny ke zmírnění projevů celulitidy, příznaků "těžkých a unavených" nohou, uvolnění otoku dolních končetin, prevence rozvoje křečových žil, modelace postavy a součást rekonvalescence po liposukci v oblasti hýždí a stehen. Lymfodrenáž zprůchodňuje lymfatické cesty a napomáhá odtoku mízy. Kosmetické lymfodrenáže se provádí za přímou úhradu.

Lymfodrenáž Lymfodrenáž

Taping


Se používá jako součást terapie lymfedému. Aplikuje se v oblastech, kde není možný jiný druh komprese. Tape je vyroben na bázi bavlny s elastickými vlastnostmi, proto na kůži velice dobře a šetrně přilne. Přikládá se na postiženou část tak, aby se tok lymfy odváděl do spádových lymfatických uzlin. Otok v místě tapu je menší a měkčí, bolest ustupuje nebo se ztrácí. Tape drenážuje 24 hodin denně, je voděodolný a může se nosit více dní.

V našem centru máme zdravotní sestry vyškoleny specializovaným kurzem lymfotapingu, vedeným zahraničními lektory jako vůbec první certifikovaný kurz v České republice.

Taping
Taping Taping Taping