Kožní choroby – dermatologie Ostrava

Diagnostické centrum Ostrava
+420 607 299 899

Ambulance Tyršova
+420 776 887 767

Lymfodrenáže – Bílovec
+420 724 216 516

Vyšetření a léčba kožních chorob u dětí a dospělých v plném rozsahu (akné, bradavice, ekzém, kožní alergie, kožní nádory, lupénka, mateřská znaménka, onemocnění nehtů, opary, plísně, vypadávání vlasů a mnohé další choroby kůže, nehtů a vlasů).

Léčba chronických ran

Naše ambulance se specializuje na moderní léčbu – tzv. vlhkou terapii chronických ran. Zaměřujeme se na pacienty s defekty na dolních končetinách – tzv. bércové vředy.

Fototerapie

Fototerapie (světloléčba) je součástí moderní dermatologické léčby. Jedná se o aplikaci neionizujícího elektromagnetického záření na kůži.

V naší ordinaci používáme přístroj pro celotělové ozařování s emisí úzkopásmového záření 311 nm nebo využíváme přístroj pro lokální ozařování.

Indikace pro světloléčbu:

Lupénka, atopický ekzém, lichen, výpad vlasů, vitiligo – ztráta pigmentu, seboroická dermatitida, prevence sluneční alergie, prurigo, svědění.

Mechanismus působení světloléčby:

Fototerapii indikuje lékař, který zváží přínos pro pacienta a určí léčebný režim.

Fototerapie působí protizánětlivě, tlumí svědění, urychluje hojení kožních onemocnění, má pozitivní vliv na psychiku pacienta, snižuje množství spotřebovaných mastí.

Skinhardering – „otužování kůže”

Trpíte na vyrážku ze slunce? Připravte se na léto – fototerapií – UVB 311 nm.

LED lampa

Přístroj využívá ve své technologii speciální LED diody, které vyzařují úzkopásmové světlo specifických vlnových délek. Každá vlnová délka světla má jiné vlastnosti, proniká různě hluboko do kůže a stimuluje různé procesy. Průběh terapie je bezbolestný, bez vedlejších účinků a bez nutnosti rekonvalescence. Jedno sezení trvá jen 15–20 minut.

Modré světlo (415 nm) je ideální jako doplňková léčba akné. Paprsky o této vlnové délce ničí Propionibacterium acnes, které jinak přispívají k zánětlivým projevům akné. Doporučujeme aplikaci s gelovými maskami či různými druhy peelingu jedenkrát měsíčně, jako udržovací terapii nebo intenzivně jedenkrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Červené světlo (635 nm) se využívá pro omlazení pleti. Rejuvenace pokožky je dána penetrací energického paprsku hluboko do kůže. Zvyšuje tvorbu kolagenu, stimuluje dělení buněk, a tím podporuje obnovu a regeneraci tkáně. Kůže je lépe hydratovaná a prokrvená. Červené světlo je také vhodné pro kombinace různých vitamínových koktejlů a chemických peelingů. Působí proti zánětu, prokrví a oživí unavenou pleť. Vhodná kombinace masky a světla vede ke zlepšení pleti a akcentuje proces omlazení.