Zdravákůže.com
 
Volejte kožní ordinaci
 
Volejte kožní ordinaci
 
 
 
Diagnostic centre Ostrava
+420607299899
 
Ambulance Tyršova
+420 776 887 767
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Léčba otoků a lymfodrenáže Ostrava

 
Provádíme diagnostiku a léčbu otoků, vzniklých z přirozených příčin, po operacích, po odstranění nádorů, při žilní nedostatečnosti apod. Lymfodrenáž je šetrný a bezpečný způsob odstranění otoků.
 

Lymfodrenáže ze zdravotních důvodů

 
 
 
Zahrnují otoky horních končetin po operacích nádorů prsu, otoky dolních končetin vzniklé po operacích v dutině břišní, gynekologických zákrocích, operacích by-passu, ortopedických operacích, otoky vzniklé následkem úrazů, venolymfatické otoky při chronické žilní nedostatečnosti, vrozené lymfatické otoky nebo geneticky podmíněné lymfatické otoky projevující se v průběhu života. Zejména v těchto případech poskytujeme našim pacientům komplexní fyzikální terapii sestávající z přístrojových a ručních lymfodrenáží, kompresivní terapie bandážemi a kompresními pomůckami (punčochy, návleky) včetně podpůrné léčby lymfoprotektivními preparáty. Veškerá péče z výše uvedených zdravotních důvodů je hrazena ze zdravotního pojištění.
 
 
 
 
 
 
 
Lymfodrenáže
Lymfodrenážní přístroj
Manuální lymfodrenáž
 
 
 
 

Lymfodrenáže z kosmetických a relaxačních důvodů

 
Jsou určeny ke zmírnění projevů celulitidy, příznaků „těžkých a unavených” nohou, uvolnění otoku dolních končetin, prevence rozvoje křečových žil, modelace postavy a součást rekonvalescence po liposukci v oblasti hýždí a stehen. Lymfodrenáž zprůchodňuje lymfatické cesty a napomáhá odtoku mízy. Kosmetické lymfodrenáže se provádí za přímou úhradu.
 

Taping

 
Se používá jako součást terapie lymfedému. Aplikuje se v oblastech, kde není možný jiný druh komprese. Tape je vyroben na bázi bavlny s elastickými vlastnostmi, proto na kůži velice dobře a šetrně přilne. Přikládá se na postiženou část tak, aby se tok lymfy odváděl do spádových lymfatických uzlin. Otok v místě tapu je menší a měkčí, bolest ustupuje nebo se ztrácí. Tape drenážuje 24 hodin denně, je voděodolný a může se nosit více dní.

V našem centru máme zdravotní sestry vyškoleny specializovaným kurzem lymfotapingu, vedeným zahraničními lektory jako vůbec první certifikovaný kurz v České republice.